הדברת קרציות

הקרצייה נחשבת למזיק עלוקתי במיוחד, הנתפס כפרזיט אצל חיות ובני אדם, משתמש בהם כפונדק ומוצץ מהם את הדם. הקרציות אחראיות להעבר מחלות שונות לבני האדם והחיות, כך שתהליך הדברת קרציות הופך לחיוני וחשוב בשביל למנוע תחלואות ופגיעות בריאותיות. שילוב של הדברת קרציות על ידי ריסוס, טיפול וטרינר לחיות ועוד כלים ושיטות נוספות, יכולים להבטיח לכם סוף לקרציות.

הדברת קרציות – איך להמנע מקרציות
דרך טובה להפטר מקרציות היא המנעות מהמזיקים הטורדניים הללו. חשוב להמנע מלהסתובב עם חיות המחמד בסבך או צמחייה גבוהה, ומקומות טחובים המהווים בית גידול נהדר לקרציות. בטיולים או בפארקים מומלץ להלך בשבילים מסודרים ובתוואי נקי מצמחייה. קרציות יכולות להעביר מחלות לכם או לחיות המחמד שלכם, מחלות כמו קדחת הבהרת ועוד מקבץ מחלות המתפתחות באמצעות חיידק הריקציה המועבר דרך הקרציה אל חיית המחמד ומשם ישר אליכם. חשוב לחפש סימפטומים לחידק אצל בעלי החיים, כמו: דימומים מהפה והאף, בצקות ברגליים, פגיעה במערכת הלימפה, בעיות נשימה ועוד.

ניקיון החצרות והגינות
דרך טובה להימנע מקרציות ובכך לחסוך הדברת קרציות, היא ניקוי הסביבה של הבית מערמות פסולת וצמחייה פראית המהווים בית גידול לקרציות. כדאי לדעת כי במידה ואתם סובלים מבעיות מכרסמים או בעלי כנף, אלה לעיתים נושאים קרציות ויכולים להעביר אותם אליכם, ולכן חשוב לבצע הדברה כללית של כל מזיק אשר פולש לביתכם. גזמו שיחים, רססו מזיקים, כסחו את הדשא, פנו את הפסולת ומנעו מהקרצייה לחגוג עליכם.

טיפול בבעלי חיים כשלב של הדברת קרציות
חשוב לדעת שלקרציות אין יכולת תנועה מרשימה במיוחד, ואלה משתמשות בפונדקאים בכדי לנוע ממקום למקום ולהתקדם ממחה ומקור מזון אחד למשנהו. בע"ח המשוטטים בחוץ, בפרט חיות מחמד להן גישה ומעבר בין סביבת החוץ לפנים הבית, הם הגורם המוביל להעברת קרציות אל גופכם. חשוב לקחת חיות מחמד שנחשפו לקרציות אל הוטרינר בשביל לקבל טיפול מנע למחלות שונות. ישנם מוצרים וטרינריים רבים בחנויות בעלי החיים, ותכשירים כימים שעוזרים להפטר מהקרציות.

במידה וכל אלה לא עזרו, ואתם עדין רואים קרציות מגיעות ללא שום פתרון באופק, התקשרו כמה שיותר מהר לחברת הדברות שמעניקה טיפול הדברתי לבעית הקרציות.