ריסוס

ריסוס – פעולה פשוטה שיש בה המון

ריסוס זו פעולה שעוזרת להשמיד חרקים ומזיקים שונים. בעת פעולת הריסוס אנו מפזרים חומר שרעיל לחרקים וברגע שהם מניחים את רגליהם הזריזות על חומר זה הם מיד מוצאים את מותם, לכן זה נפוץ מאוד שלאחר הריסוס מוצאים פגרים של חרקים מתים. לאחר הגל הראשון החרקים לא יתקרבו לבית מכיוון שהם רגישים לריח הריסוס וממרחק רב יריחו את ריח הריסוס החריף וישמרו מרחק.

ריסוס – היכן חשוב לבצע ריסוס?

ראשית, חובה על כל אחד ואחד לבצע ריסוס בביתו הפרטי, במבצרו, על מנת להרחיק את כל החרקים מהבית וכמובן ליצור הגנה מפני הנגיפים והחיידקים שהחרקים מביאים איתם.

כל בעל עסק חייב לעשות הדברה בשטח העסק שלו. במיוחד בעלי מסעדות. אם לקוח נכנס למסעדה ורואה חרק בסביבת האוכל שלו, אתה יכול לשכוח מלקוח זה, הוא לא יחזור למסעדה שלך לעולם. לכן חשוב מאוד להקפיד על ריסוס עקבי לפחות פעם בכמה חודשים בכל המסעדות ומפעלי המזון.

מנהלי בית ספר , גן ילדים או כל מוסד אחר שמגיעים אליו אנשים באופן קבוע, חייב לוודא כי אף חרק או ג'וק לא יקדם את פני הבאים למוסד זה. לראות חרקים וג'וקים זה דבר אינו נעים כלל וזה מעיד על חוסר היגיינה ואסתטיקה בסיסית במקום.

ריסוס – מה חשוב לדעת בעת ביצעו הריסוס?

ריסוס ניתן לבצע באופן מקצועי ובאופן ביתי. כמובן שהשיטה המקצועית היא עדיפה מכיוון שכך תוכלו להיות שקטים ובטוחים שחומרי הריסוס מאושרים באישור משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה. כך תוכלו לדעת כי ביתכם באמת מוגן מחרקים והריסוס הצליח.

לעניין הריסוס הביתי, יש לקחת בחשבון מספר גורמים:

ראשית, יש לבחור את חומרי ההדברה בקפידה. אל תקנו חיקויים. לכו לסופר הקרוב לביתכם וקנו חומר הדברה מוכר של חברה מוכרת שמתאים ספציפית לצורך שלכם. למשל: אם ברצונכם להדביר נמלים, קנו חומר המיועד לריסוס נמלים וכן הלאה.

שנית, חשוב מאוד למגן את עצמכם ואת ביתכם בעת ביצוע הריסוס. לבשו חליפת מגן על גופכם וכפפות על הידיים והקפידו כי כל הרהיטים בחדר יוסטו הצידה ואין שום דבר על הרצפה היכול להפריע בעת הריסוס.