הדברת פרעושים

הדברת פרעושים – מתאימה לכל שלב

הדברת פרעושים עלולה להתגלות כעסק מעט מרוכב לאחר שלומדים על גלגולי החיים השונים של הפרעושים. בניגוד לתיקנים אשר נולדים ומיד מקבלים את צורתם או לנמלים אשר חיות באותה צורה לאורך כל חייהן, לפרעושים יש אופי וסיפור מעט מיוחד. העובדה שמדובר על מזיקים קטנים במיוחד, אשר כמעט ואינם נראים לעין אדם רגילה, אינה מועילה  במיוחד. ללא אמצעים מיוחדים לא תוכלו לראות את שלבי החיים של הפרעוש אשר מתחילים בצורת ביצה, ממשיכים כזחל וכגולם ונגמרים בצורת הפרעוש הבוגר. כדי להבין כמה דברים על השלבים הללו וכיצד הם משפיעים על הדברת פרעושים, כדאי לעשות סקירה קצרה ולהבין מה בדיוק אומר מבחינתכם כל שלב בהתפתחות.

הדברת פרעושים – התאמת השלבים

שלב הביצה

בשלב זה אתם עדיין לא מודעים לבעיה שנחתה עליכם. בצורה זו הפרעוש נמצא בתוך ביצה קטנה אשר לא בקעה ועל כן אינו נראה כלל לעין אדם. סביר להניח שבשלה זה לא תוכלו לזהות את הבעיה, ובנוסף על הקושי בזיהוי ישנו קושי גדול גם בהדברה עמה. הביצה חסינה מבחוץ כמעט לכל חומרי הריסוס וההדברה הקיימים ולכן יש צורך בשימוש בחומרים מעכבי גדילה מיוחדים, אשר נועדו במיוחד להדברת פרעושים.

שלב הזחל

הביצה עצמה בוקעת לאחר כמה ימים ומתוכה יוצא זחל פרעוש קטן. הזחל תר בסביבתו אחר פונדקאי שממנו יוכל לשאוב את הדם הזקוק לו להתפתחות ועד לשלב הבא. בשלב הזחל הפרעוש נמצא ברעב תמידי ועל כן עסוק בחיפוש קדחתני אחר פונדקאי גדול ומשביע.

שלב הגולם

לאחר שהזחל אכל די צורכו, הוא אסף מספיק אנרגיה כדי להתקדם לשלב הבא ולעבור לשלב ההתגלמות. הפרעושים עצמם יכולים להיות במצב זה תקופה די ארוכה, עד אשר עוברת לידם חיה או אדם כלשהו, אשר עליהם הם יכולים לקפוץ ולחיות כאדם בוגר. ברגע שהפרעוש מזהה פונדקאי פוטנציאלי הוא יכול לבקוע ולקפוץ מתוך הגולם תוך שניות. בשלב הגולם עצמו כמעט ובלתי אפשרי להדביר את הפרעוש, והדבר היחידי שיועיל לכם הם שוב האנזימים מעכבי הגדילה אשר לא נותנים לפרעוש התפתח משלב הגולם ומשאירים אותו גולם לנצח.

שלב הפרעוש הבוגר

ברגע שהפרעוש הפך להיות פרעוש בוגר ויצא מהגולם הוא ניתן להדברה בקלות. כל חומרי ההדברה הרעילים והמשתקים עובדים על פרעושים בוגרים כפי שהם עובדים על כל חרק ומזיק. כך תוכלו להיפטר מהפרעושים הללו יחסית בקלות, אך לשאר שלבי ההתפתחות תיאלצו לדאוג בנפרד.