הדברת נמלים

הדברת נמלים – בכל זמן ובכל מקום

הדברת נמלים מתבצעת לרוב בחודשי האביב, לקראת עונת התעוררות של החרקים והמכרסמים. למרות המנהג הרווח לפתוח כך את עונת ההדברה, רוב המדבירים ממליצים להתכונן מראש ולהזמין הדברת נמלים עוד בעונת החורף הקרה, כאשר הנמלים עוד לא הוציאו את מחושיהן מהקן. כך תוכלו להימנע מהדברות חוזרות ונשנות של נמלים שמגיעות אל ביתכם, ותוכלו לבצע הדברת מנע אחת פשוטה ויעילה. למרות שכולנו יודעים עד כמה חשובה הדברת נמלים בזמן הנכון, רובנו לא מכירים מספיק את היצורים הקטנים אשר גורמים לכל כך הרבה בעיות. מוגשת בפניכם הזדמנות ללמוד מעט על הנמלה הקטנה שמושכת אליה כל כך הרבה תשומת לב.

נמלים – כל מה שרציתם לדעת

מעמדות חברתיים

בקן הנמלים ישנו סדר ברור אשר נוצר מיום היוולדה של הנמלה. לכל אחת מהנמלים תפקיד מוגדר בקן והיא מחויבת למלא אותו עד סוף ימיה באותה מסירות ובאותה דרך בה התחילה אותו. המעמד הנמוך ביותר הוא מעמד הנמלים הפועלות. אלו מחויבות לגדל את הצאצאים, לטפל בקן ולהביא את אוכל לאוכלוסיית הקן כולו. בימים רגילים הזכרים אינם מחויבים בדבר מלבד הזדווגות עם המלכה והרחבת מספר הצאצאים בקן. בשעת הצורך נקראים הזכרים גם הם להגנה על הקן והם עובדים שכם אל שכם עם הנמלים הפועלות. המעמד הגבוה ביותר בתוך הקן היא המלכה אשר תפקידה הוא ללדת את הצאצאים וליהנות מהאוכל המוגש לה. היא אינה אחראית על דבר מלבד ההתרבות הדברת נמלים בצפון מתבצעת ביסודיות.  

מספר מינים

בכל רחבי העולם קיימים למעלה מעשרת אלפים סוגים שונים של נמלים. המספר עצמו מדהים מאחר ומדובר על סוגים נפרדים של נמלים אשר חיים במקומות שונים על גבי כדור הארץ. בארצנו הקטנה חיים מעל מאה וחמישים מינים שונים של נמלים, אשר לעין לא מנוסה יכולים להיראות הזים, אך יש ביניהם הבלים משמעותיים.

דרכי תקשורת

הנמלים הקטנות מתקשרות ביניהן בשתי דרכים שונות. הדרך האחת היא על ידי המחושים. נמלה אשר נודעת לחברתה במחושים מעבירה לה מידע ובעצם מדברת עימה על האוכל שמצאה, מאין היא באה ולאן היא הולכת. הדך השנייה לתקשורת בין נמלים היא באמצעות שובל ריח אותו מפזרות הנמלים וכך מוצאות את דרכן חזרה מהאוכל אותו מצאו אל הקן.

 הדברת נמלים בצפון עושים רק אצל מומחים בהדברה.