הדברת צרעות

הדברת צרעות – מנצחים את הפחד

הדברת צרעות היא פתרון חובה עבור הימצאותן של המטרדים המעופפים בקרבת ביתכם. דמיינו לעצמכם מצב בו כל כניסה אל הבית או יציאה ממנו מצריכים היערכות מיוחדת. בגדי מגן, ריצה מהירה ותפילה שאף צרעה לא תבחין בכם. כך נראים חייהם של עשרות אנשים אשר נחיל צרעות החליט להקים את הקן שלו מחוץ לביתם. כדי להתגבר על התופעה ולנצח במלחמה, הפתרון היחיד הוא הדברת צרעות מקצועית אשר תחסל את הקן ותחזיר לכם את חייכם הרגילים. כדי לגשת אל ההדברה כדאי ללמוד קצת על הצרעות ודרך חייהן. כך ניתן להבין מהיכן הן מגיעות ומה נקודות החוזק והחולשה שלהן.

הדברת צרעות – הדברים שחשוב לדעת

זמן פעילות

הצרעות אינן פעילות בעונות הסתיו והחורף. לכן אם תיתקלו בבעיית צרעות הדבר יקרה רק בתחילת האביב או לקראת הקיץ. חשוב לדעת את הזמנים הללו כדי להילחם בקן כל עוד הוא קטן וכך ניתן לנצח את הנחיל בקלות רבה יותר.

היררכיית הקן

כל קן של צרעות מתחיל ונגמר במלכה אשר מתרבה ודואגת להתפתחות הקן. בתחילה נמצאת המלכה לבדה, מגדלת את הצאצאים הראשונים ודואגת להם לאוכל. לאחר שהצרעות הראשונות גדלות הן נוטלות חלק בפעילות הקן, בין אם מדובר על צרעות אשר דואגות למזון, ובין אם מדובר על צרעות לוחמות אשר תפקידן להגן על הקן. מרגע שהדור הראשון בגר והפך לעצמאי נסוגה המלכה מכל תפקידיה ואחראית אך ורק על התרבות והתרחבות הקן.

עקיצות

הצרעה עוקצת תוך כדי מעוף ומסוגלת לבצע מספר עקיצות רב. בניגוד לדבורה, אשר לאחר עקיצה אחת מקפחת את חייה, הצרעה יכולה להמשיך ולעקוץ אפילו עשרות פעמים. יכולת זו הופכת את הצרעה למסוכנת במיוחד עבור אנשים הרגישים לעקיצות, או עבור אנשים הסובלים ממספר רב של עקיצות בו זמנית.

גשם ראשון

מיד עם הגעת עונת הגשמים נסחף קן הצרעות בגשם הראשון והוא נהרס לחלוטין. בתקופה זו מוצאות הצרעות מקומות מסתור כגון מרזבים, צינורות וחדרים חשוכים ונטושים ובהן הן מבלות את עונות הסתיו והחורף עד לסיום עונת הגשמים.