הדברת דבורים

הדברת דבורים – יורים לכל הכיוונים

הדברת דבורים יכולה להתבצע במגוון רב של דרכים, אבל לכולן יש מטרה זהה   לחסל את הכוורת ולסלק את המטרד מחייכם. חודשי הקיץ מתקרבים והדבורים מתחילות להתעורר מהתנומה שלהן. הן מחפשות אחר מקום חדש להקים בו את הכוורת שלהן. מקום רגוע, שקט שיוכל להיות להן נעים בו לכל אורך הקיץ ואולי אף לשנים הבאות. עד כאן הכול נהדר, אך מה עושים אם במקרה הדבורים החליטו שהגג שלכם הוא המקום הנוח ביותר להקמת הכוורת? מפה העניינים נראים פחות נהדרים ומצריכים טיפול מיידי. כנראה שעכשיו אתם חושבים על הדברת דבורים, אבל מתלבטים באיזו שיטה לבחור. במיוחד בשביל זה החלטנו לעשות עבורכם סקירה קלה של שיטות ההדברה העיקריות ולהסביר מעט על כל אחת מהן.

הדברת דבורים – דרכים אפשריות

פיתיונות

אמנם לדבורים יש דימוי נעים של חיה המרפרפת מפרח לפרח ואוספת צוף, אך אם הן ייתקלו בבשר הן יעוטו עליו באותה מיד בה הן ניגשות לכלנית. מסיבה זו, אחת השיטות הטובות ביותר להדברת דבורים היא שתילת פיתיונות מורעלים ברחבי אזור הכוורת. הדבורים ניגשות אל הפיתיון ומתחילות לאכול ממנו בהנאה. לאחר מכן הן קוראות לשאר הלהקה להגיע ולטעום מההפתעה שהן מצאו. הרעל מתחיל להשפיע רק כמה שעות לאחר מכן, כך שהדבורים אינן מקשרות בינו לבין הפיתיון ממנו אכלו וכך הלהקה כולה נוגסת בו ומושפעת מהרעל.

מלכודות

שיטה זו נחשבת לאחת השיטות הוותיקות בתחום ההדברה, אך עם כל השנים שעברו היא שיטה יעילה במיוחד. מול מכרסמים ניתן לשים מלכודות על הקרקע כאשר בתוכן יש פיתיון. לדבורים יש צורך לעצב מלכודות בצורה מעט שונה. כאשר רוצים להדביר דבורים לקוחים גליל ומעצבים אותו בצורת חרוט, כאשר בסופו יש פיתיון מתוק עבור הדבורים שמסתובבות בסביבה. הדבורים מתפתות להיכנס פנימה אל המלכודת ואוכלות להנאה מהפיתיון המתוק. לאחר שהן רוצות לצאת הן מתבלבלות ולא מצליחות להבין היכן היציאה. צורת החרוט אינה מאפשרת להן לזהות מהיכן לצאת, ועל כן הן נאלצות להישאר בפנים ולסיים את התעופה בקרבת ביתכם.