הדברת טרמיטים

הדברת טרמיטים – האויב הגדול שלנו

ישנם חרקים שהם סתם מציקים ולא ידידותיים, אך אינם מזיקים, וישנם חרקים שהם גם מציקים גם לא ידידותיים וגם מזיקים. הטרמיט נמנה על הסוג השני. הטרמיטים עלולים להזיק לביתכם, לגרום לנזק של אלפי שקלים. וזאת איך? הטרמיטים הם בעלי חיים מעופפים שנוצרו מהכלאה של תיקן ונמלה. הטרמיטים ניזונים מתאית העץ ומכרסמים כל פריט ורהיט עץ שנקרה בדרכם. הטרמיטים מתרבים במהירות רבה. בכל הזדווגות של מלך ומלכת הטרמיטים נוצרים עשרות טרמיטים חדשים. הזדווגות זו מתרחשת פעם בעשרה עד חמש עשרה ימים. הדברת טרמיטים זה דבר שיכול לעלות לכם כסף מצד אחד, אך לחסוך לכם המון כסף ועוגמת נפש מצד שני.

הדברת טרמיטים – פעולות למניעת טרמיטים

אם כבר חוויתם בעבר את מכת הטרמיטים אתם יודעים על בשרכם כמה כדאי להיזהר מהם. זה כבר לא תיאורטי, זה מוחשי. ישנם מספר שיטות שניתן לנקוט על מנת להרחיק את הטרמיטים מביתכם:

  • אם אתם בונים בית חדש, הקפידו שהעץ אשר אתם משתמשים בו לבנות את קורות ביתכם הוא עץ שעבר עיבוד והדברה נגד טרמיטים.
  • כמו כן, בבניית בית חדש מומלץ להכניס חיץ מברזל בין העץ לבין היסודות על מנת למנוע מצב שבו הטרמיט חודר דרך העץ עד ליסודות של הבית שלכם ומחריב את הכול.
  • הרבה פעמים טרמיטים מגיעים עם חול בניה נגוע וזול. הקפידו לבדוק שהחול שאתם משתמשים בו לבניית ביתכם הוא לא נגוע ונקי מטרמיטים. עדיף לשלם יותר עכשיו מאשר לשלם פי כמה אחר כך על ריסוס טרמיטים  

  • בעת שיפוץ או בניית בית מומלץ לפזר חומרי הדברה ביסודות הבית נגד טרמיטים שכן גם במצב שהטרמיטים חודרים ליסודות שלכם, אתם כבר ערוכים מראש עם נשק נגדם.

הדברת טרמיטים – מי מבצע זאת?

הדברת טרמיטים לא כל אחד יכול לעשות. רק מדביר מנוסה ומקצועי יעזור לכם להפטר מהטרמיטים לצמיתות. הדברת טרמיטים זו פעולה מסובכת שדורשת ניסיון וידע. עושים זאת בשילוב של ריסוס חומרי הדברה ופיזור אבקני רעל נגד הטרמיטים. חומרים אלו אינם נמכרים בחנויות ליחידים אלה רק למדבירים בעלי תעודת מדביר מורשה. על כן, בביצוע הדברת טרמיטים אתם מזמינים מדביר מקצועי שימגר לכם את התופעה אחת ולתמיד.