הדברת חולדות

הדברת חולדות – במיוחד בשבילכם

הדברת חולדות אינה נעשית רק לצרכי אסתטיקה והיגיינה בלבד. החולדות נחשבות לאחד המכרסמים המסוכנים והמזיקים לבני האדם, במיוחד מאחר והם אינם חוששים להסתובב באזורי מגורים. יכולתן של החולדות לחיות כמעט בכל תנאי מזג אוויר ובכל סביבה הפכו אותן להיות נפוצות בכל רחבי העולם. ספינות אשר היו נוסעות ממקום למקום היו מעבירות עליהן חולדות ללא ידיעתן. חולדות אלו היו קופצות לנמל וכך מקום חדש היה נדבק במגיפת החולדות ללא יכולת להתחמק מכך. אנשים רבים לאורך היסטוריה ניסו להילחם בתופעה, אך לרוב ללא הצלחה יתרה. כדי להבין מה היקשה עליהם כדאי לעשות סקירה קצרה של היכולות בהן ניחנות החולדות.

הדברת חולדות – יכולות הגורמות לקשיים

יכולת התרבות

יכולת הפוריות של המכרסמים הללו מבהילה. כאשר סוקרים את מספר הפעמים בהם יכולה חולדה להיכנס להיריון ולהמליט באותה שנה, מגיעים לששה הריונות. כאשר מדובר על עד עשרה גורים בכל לידה, תוכלו לעשות חישוב פשוט ולגלות ששתי חולדות יהפכו בתוך שנה להיות להקה של שישים חולדות אשר מתרוצצות חופשי אצלכם בבית או במחסן. כדי למנוע מצב כזה של התרבות ללא שליטה, הקפידו להזמין הדברת חולדות מיד לאחר שאתם מזהים את החולדה הראשונה, אפילו מזווית העין.

יכולת חדירה

החולדות נחשבות למכרסמים חכמים במיוחד, כך שהן יכולות להיכנס ולצאת כמעט מכל מקום. בין אם מדובר על עליית גג או מחסן תת קרקעי חולדה פשוטה תמצא את הדרך לחדור למקום. החולדה יכולה לנקוט בדרך של כרסום קיר גבס או אפילו אכילה של חוטים אשר חוסמים את הכניסה. יכולת הכרסום המרשימה עוזרת לחולדות לחזור בקלות לכל מבנה בו הן מעוניינות להתגורר.

יכולת ניתור

למרות המראה המגושם והגודל המפתיע, חולדות הן בעצם מכרסם גמיש במיוחד. כדי לחמוק מאמצעי הדברה או מכל סכנה אחרת מסוגלת החולדה לזנק ולנתר לגבהים מפתיעים וכך להשאיר מאחוריה כל סכנה בה היא מבחינה. יכולת זו לא רק מקשה על מדבירים חובבנים, ותוכלו לשמוע גם מדבירים מקצועיים אשר נאלצים להתמודד עם חולדות יותר זמן מאשר עם כל מטרד אחר.